$ 8.6593
€ 10.3356
0(232)2523071
0(533)3102783
 
7/24 Müşteri Hizmetleri
cizgi
Kira Koşulları

1.Ehliyet ve Yaş
Kiracının kira sözleşmesi sırasında B,C grubu araçlar için 22 yaş ve en az 3 yıllık yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir. Diğer gruplar için 28 yaş ve en az 5 yıllık ehliyete sahip olunması gerekmektedir.

2.Kiralama Süresi
En az bir gündür. Uzun kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır. 

3.Fiyatlar
Fiyatlara kasko sigortası, yağlama, bakım, 7/24 yol yardım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahildir. % 18 KDV (katma değer vergisi) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir. 

4.Ödeme 
Kiralama başlangıcında toplam kira bedeli peşin tahsil edilir. En kısa kiralama 24 saat olup, 3 saati geçen gecikmemeler de 1 gün olarak hesaplanır. 

5.Sigorta 
Tüm araçlarımız kasko sigortalıdır. Normal kazanın dışındaki, lastik yarılmaları, far ve cam kırılmaları, stepne çalınmaları, ruhsat ve anahtar kaybolması sigorta kapsamı dışındadır. Kiracının sigorta fonu ödemesi halinde sorumluluğu kalkar. Sigortanın geçerli olabilmesi için en geç 48 saat içerisinde trafik kaza zaptı ve alkol raporunun Nil Rent a Car' a ulaştırılması, kazada tamamen kusurlu olunmaması, kazanın uyuşturucu - alkol etkisi altında olmaması ve yasal hız sınırları içinde yapılmış olması gerekmektedir; aksi takdirde aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Aracın çalınması durumunda kiracı, araç 45 gün içinde bulunursa aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini ödemekle yükümlüdür Kiracı dışında aracı ikinci bir şahsın kullanabilmesi; ancak geçerli kimlik ve ehliyetin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Aksi takdirde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur. 

6.Havalimanı Teslim ve Bırakma
İzmir havalimanından araç teslimi ve bırakma ücretsizdir. Rezervasyon bilgilerinizde belirtilen uçak inmeden bir saat öncesinden aracınız size hazır bir vaziyette iç hatlar veya dış hatlar çıkış kapısında şirketimiz yetkilisince isminiz yazılı bir levha ile karşılanıp azami 10 dk. içerisinde aracınız teslim edilir. Dönüş için; Kiralama sözleşmesinde belirttiğiniz dönüş saatinden yarım saat önce şirketimizden görevli bir arkadaşımız sizi gidiş terminali önünde bekleyecektir. Lütfen aracınızla birlikte Gidiş terminaline gidiniz. Otoparka giriş yapmayınız. Belirttiğiniz dönüş saatinden önce veya sonraki geliş için lütfen şirketimize bilgi veriniz. 

7.Trafik Cezaları
Trafik cezaları müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir. Nil Rent a Car zorunlu durumlarda önceden haber vermeksizin bu koşulları ve bilgileri, rezervasyonda belirtilen araç türünü değiştirebilir. Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.8.Ödeme Nasıl Yapılabilir ? 
Araç kiralama başlangıcında peşin olarak alınır. Depozit ise geçerli kredi kartıyla yapılabilir. 

9.Kaza Durumunda Ne Yapılmalıdır ? 
Araç hareket ettirilmeden, 155'ten trafik polisine ulaşılmalıdır. Trafik ve alkol raporu ve kazaya karışan diğer araçların trafik sigortalarının fotokopileri alınmalı ve Nil Rent a Car' a bilgi verilmelidir.

10.Kiralanan Araç, Başkası Tarafından Kullanılabilir mi ? 
Aracı kullanacak diğer kişilerinde, aracı kiralayan gibi sözleşmeyi imzalaması ve ehliyetinin fotokopisini vermesi gerekmektedir. Ayrıca; sürücüler, B, C, D, grupları için en az 22 yaş, diğer gruplar için 28 yaş koşulunu sağlamalıdırlar.

 

11. Asli kusurlu kazalarda kasko geçersizdir.

 

12. Yukarıdaki 11 maddenin bağlayıcılığı kiralama sözleşmesinine dayalıdır.  esas kiralama koşulları sözleşmeyle esastır. 

facebook Twitter google instagram
İletişim Bilgileri
ULAŞTIRMA CAD.NO:67/A GAZİEMİR İZMİR
E-Mail: info@nilrentacar.com.tr
Tel: 0(232)2523071
Fax: +90(533)3102783
GSM: 0(533)3102783
Bu Sitenin Tüm Hakları İzmir Nil Rent A Car Firmasına Aittir